Online ve Ücretsiz Kaliteli Fotoğraf Düzenleme Yazılımları

by
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın
63

 Merhabalar, bir süredir buraları ihmal ettiğimin farkındayım. Son zamanlarda fotoğraf işleme yazılımlarıyla ilgili epey mesaj aldım. Böyle bir konuyla geri dönüş yapmanın zamanı gelmişti. Bir çok arkadaşımız mobil cihazlar ile fotoğraf çekiyor ya da fotoğrafları telefon ve tabletlerinden işlemek istiyorlar. Geçtiğimiz yıl sizlere bu konuda bir kaynak sunmuştum. Bu yıl daha iyi teknolojilerle daha iyi çözümler üreten Online ve Ücretsiz Kaliteli Fotoğraf Düzenleme Yazılımları’nı bir araya getirdim.

2017’nin En iyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Geçen yıl yazdığım içeriğe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Bu yazılımlar ve siteler hızlı çalışmanız gereken durumlarda, lisanslı olarak Photoshop ya da benzeri bir programı kullanamadığınız durumlarda size yardımcı olabilir.

Canva

Yazıya Canva ile başlamak istiyorum çünkü çok kullanışlı bir arayüzü var. Özellikle bu seviyede gelişmiş araçları ücretsiz olarak her yerde kullanabilmek güzel bir ayrıcalık.

Fotoğrafçılık alanında özellikle kompozisyonlar üzerinde iyi düşünmek gerekir. İyi bir kompozisyon yaratmak için birtakım hassas araçlara ve dokunuşlara ihtiyacınız olabilir. Bu uygulama fotoğraflarınızı işlerken cetvel, kırpma, döndürme araçları gibi temel araçları daha yaratıcı kullanmanız için bir çok özellik sunuyor.

Yani özetle fotoğraflarınızı bu siteyi kullanarak istediğiniz gibi düzenleyebilir. Kaliteli bir şekilde servis edebilirsiniz.

Canva görsel düzenleme konularında hizmet veren ücretsiz bir uygulama. Dünya çapında 10.000.000’dan fazla kullanıcısı var ve Türkçe kullanılabiliyor.

Ayrıntılara Buradan Ulaşabilirsiniz.

RAW Çekmeyi Sevenlere

Raw ve Jpeg arasındaki farkları onlarca kez okumuşsunuzdur. Raw çeken profesyoneller bile bazen online araçları kullanmak isterler.  Sizlere Raw fotoğraflarınızı online olarak başka formatlara dönüştürebileceğiniz bir uygulama getirdim.

RAW.PICS.IO

Bu siteyi kullanarak CR2, NEF, ORF, PEF, RAF, DNG gibi neredeyse en çok kullanılan tüm raw formatlarından JPEG, PNG ve daha bir çok formata ücretsiz olarak çeviri yapabilirsiniz.

Canon, Nikon, Sony, Olympus ve Pentax ibi makineleri tamamen destekleyen bu uygulamanın en güzel yanı da fotoğrafı çevirdiğiniz formatta kaydederken kalite seçenekleri sunması.

Polarr

Yakın zamanda bu şirketle iligl birtakım sorunlar yaşasamda yaptıkları uygulama gayet başarılı.

Farklı efektler tonlamalar ve filtreler oluşturmak için ayrıntılı bir arayüzü olan polarr’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

PhotoPea

Evet, arayüzü Adobe Photoshop’a bu kadar çok benzeyen ve PSD dosyaları açabilen nadir uygulamalardan biri olsa gerek. Photopea beni şaşırttı gerçekten. Özellikle tasarımcıların ve fotoğrafçıların aşina olduğu bu arayüzü kullanmak akıllıca bir strateji. yasal yaptırımları konusunda hiçbir fikrim yok. Ancak kullanmak isterseniz ücretsiz şekilde hizmet alabilirsiniz. 🙂

 

Sizinde kullandığınız online ve ücretsiz siteler varsa aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Paylaşımlarınızı görmekten mutluluk duyuyoruz. 🙂

Facebook Yorumları
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın
63

Belki Bu Gönderiler İlgini Çeker ?

Söze Katıl, Yorum Bırak

Konuyla ilgili görüşlerini bu alandan paylaşır mısın?.

error: içerik telif hakları ile korunmakta