Kendi Objektifini Yaptı, Bu Fotoğrafları Çekti

by
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

Düşünün ki 3D yazıcınız var ve bir fotoğrafçısınız aynı zamanda. Hem tasarım yapıyorsunuz hem de hobi amaçlı fotoğraf çekiyorsunuz. Portre lensiniz mi yok? Hemen 135mm f/1.8 yapabilir ve netlemesi manuel de olsa harika alan derinliğine sahip portreler çekebilirsiniz.  Fotoğrafçı Mathieu Stern’in kafasından geçenleri merak ediyorum ama çok güzel bir iş çıkardığını da düşünüyorum. 3D yazıcıyı bir fotoğrafçının nasıl kullanabileceğini gördük diyebilirim. İlk başta 1980’lerden bir lens ile tasarıma başlayan ve tasarımlarını kağıt üzerinde sürdürüp sonrasında bunu 3d ye aktarılmasını sağlayan  Mathieu Stern şu sözleri söylüyor: Çizgilerden bir lens yapabilirseniz harika olmaz mı? Gerçekten ucuza bir şey ortaya çıkarmak…?

İlk çizimlerini oluşturan Mathieu Stern sonrasında bu çizimleri FABULOUS adlı bir Fransız 3D Ajansı CEO’su Arnault Coulet ile tanışmış ve Ajans Lensin 3D prototipini ortaya çıkarmış. Elindeki mercekleri doğru şekilde yerleştiren Mathieu Stern ortaya 135mm f/1.8 bir lens çıkarmış. AF yapamasa da, titreşim engelleyici olmasa da birkaç dolara neler yapılabilir ortaya çıkarabilmiş. Lensin merkezdeki keskinliği ise taktire şayan. Zira optikler çok eki lenslere ait. Köşelerde tilt shift etkisi görülürken bu etki birçoğumuzun hoşuna gidecektir.

Bence fotoğrafçılıkta yaratıcılığını kullanan ve başarılı olan bir fotoğrafçı kendisi. Birçoğumuzun aklına bile gelmeyeceği, gelse bile yapamayacağı düşünesi yerleştiğini hepimiz biliyoruz.

Neyse, ortaya çıkan fotoğrafları Fransa’nın inanılmaz yerlerinden birinde; Dünya’nın resmi harikalarından biri olan Le Mont St Michel’de çekmiş Mathieu. Bize de izlemek düşer.

Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

Belki Bu Gönderiler İlgini Çeker ?