Fotoğrafçılar İçin İnternetten Yeni Para Kazanma Yolları

by
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın
535

Selam millet, son on yıldır evinizden para kazanma, internetten para kazanma gibi başlıkları çok sık görüyoruz ancak bu onlardan biri değil, bu başlık bizi ilgilendiren bir kelimeyi içeriyor. Fotoğrafçılar İçin İnternetten Yeni Para Kazanma Yolları. Yeni diyorum çünkü bazı maddeler son dönemlerde çok ciddi bir gelir kaynağı haline dönüştü.

Tabi ki aralarında çok eski yöntemler de var.

Hepsini derleyip tek bir dosyada toplamak faydalı olacaktır diye düşündüm.  Haydi birlikte bakalım.

Bir çoğunuz tahmin edeceği üzere ilk sırayı Youtube’a vermek istiyorum.

YouTube ile Fotoğrafçı Olarak Para Kazanın

 

Youtube her türlü sektör için iyi bir alternatif ve içerik sunan bir platform haline geldi.  Biz görüntü ile ilgilenen insanlar olarak Youtube dünyasına kolaylıkla uyum sağlayabiliriz.

Bir YouTube kanalını başlatmanız için gereken tek şey bir kamera ve videolar için bazı fikirler. Kanalınız 10.000 kez görüntülendiğinde, videonuzdan gelir elde etmek için para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube ile ilgili en önemli şey pasif gelir elde edebiliyor olmanız yani bir defa videoyu yüklediğiniz zaman ve o video orada durduğu sürece sürekli para kazanabilirsiniz.

Son dönemlerde Youtube için  içerik üreten isimleri takip ediyorsanız bazıları kazançlarını paylaştılar ve bu oldukça ilgi çekti. Tabi ki bizler bu kadar geniş kitlelere içerik üretmeyeceğiz fakat unutmayın Fotoğrafçılıkla ilgilenen insanların sayısı da az değildir.

Aşağıya Ruhi Çenet’in Youtube gelir istatistiklerini ekliyorum. 🙂

 

 

Kendi özgün kanalınızı oluşturarak para kazanmak için bir adım atabilirsiniz.

 

Stok Fotoğrafları ve Videoları Oluşturun

 

Stok fotoğrafçılığı günümüzde eskiden olduğu kadar çok kazandırmıyor fakat hala iyi bir potansiyeli mevcut.

Bir fotoğrafçı olarak para kazanmanın bir yolu olarak stok fotoğraflarını ve videolarını çekmek güzel bir şeydir, zevk aldığınız şeyleri çekebilir ve başkaları için kullanılabilir hale getirebilirsiniz.
Stok fotoğrafçılığının belli başlı zorlukları var. Örneğin çektiğiniz modellerin yazılı izni olmalı. Kayıt süreci biraz karmaşık ve zor olabilir.
Ancak belirli bir düzeni kurduktan sonra potansiyeli yüksek bir gelir kapısı haline dönüşebilir.
Stok fotoğrafçılığı için küçük bir ipucu verebilirim. İlginç olmaya çalışın. Aynı konu daha önce çekilmiş olabilir siz farklı açılar deneyin ve grafikerler, web siteleri için kullanılabilir olup olmadığını düşünerek çekin. Genelde müşterileriniz grafik tasarımcılar ve reklam ajansları oluyor.

Basılı Ürünler Yaratın

 

Evet, sosyal medya şu sıralar fotoğraflar için en uygun yer. Ancak fotoğrafları basılı olarak görmek herkese haz veren bir şeydir. Son zamanlarda farklı dekoratif ürünleri fotoğrafçılıkla birleştirerek ticaret yapan bir çok site var.

Sizin aklınıza hemen bir tanesi geldi bile sanırım. Şu sosyoloji ve pixellerin dünyasını birleştiren muhteşem e ticaret işlerini biliyorsunuzdur. Aslında bunlar çok basit ve yapılabilir ürünlerdir.

Çektiğiniz fotoğrafları ya da müşterilerinizin fotoğraflarını çeşitli ürünler haline getirip bunu yine sosyal mecraları kullanarak satabiliriz.

 

Üniversite yıllarımda kendi duvarım için böyle bir tasarım yapmıştım. Daha sonrasında bir çok arkadaşım bunlardan talep etti ve güzel bir gelir kaynağı sağladı.

 

Web Sitenizde Google Adsense Kullanın

 

Google Adsense, YouTube’da videolardan gelir elde etmek için kullanılır ve aynı amaçla web sitenizde kullanılabilir.

Çoğu fotoğrafçının bir web sitesi var. Bu siteyi reklam alarak gelir kapısı haline getirebilirsiniz. Başlangıcı biraz zor ve belli bir kitleye hitap ediyor olmanız lazım.

Özellikle, web sitenizde bloglar gibi tutarlı bir içerik oluşturursanız, fotoğrafçı olarak para kazanmanın harika bir yolunu da keşfetmiş olursunuz.

 

Sonuç olarak. Bu yöntemlerden herhangi biri işe yaramadığı zaman bir başka yöntemi de aynı anda yapabiliyor olmanız büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Örneğin bu ay youtube izlenmeniz kötü mü gidiyor. Basılı ürünleri satmaya yönlenebilirsiniz aynı zamanda bir stok sitesinde profiliniz de aktif olacağı için her birinden aynı içerikle aynı anda para kazanmanız mümkün.

 

Sizlerinde bunlara benzer gelir sağladığınız başka yöntemler varsa aşağıdan yorum yaparak topluluğumuz ile paylaşabilirsiniz. unutmayın paylaşmak her şeydir.

Işığınız bol olsun. aranızdan çok ünlü bir youtuber çıkarsa bizi unutmasın. 🙂

Facebook Yorumları
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın
535

Belki Bu Gönderiler İlgini Çeker ?

Söze Katıl, Yorum Bırak

Konuyla ilgili görüşlerini bu alandan paylaşır mısın?.

error: içerik telif hakları ile korunmakta