Bir Karede Birden Çok Anı Yakalayan Fotoğrafçı

by
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

PORTFOLYO

Stephen Wilkes

Fotoğrafçı Stephen Wilkes, büyüleyici manzara kompozisyonlarını günden geceye geçerken yakalayıp işliyor, iki boyutlu durağan bir fotoğrafta uzay-zaman sürekliliğini keşfediyor. Paris’teki Tournelle Köprüsü‘nden, Yosemite Ulusal Parkı‘ndaki El Capitan’a ve Serengeti‘ye kadar birçok farklı mekanda son derece ilham verici fotoğraflar çekmiş. Çektiği bu fotoğraflara göz atıp bu fotoğrafları nasıl elde ettiğini, sanatının inceliklerini ve iş sürecini öğrenebilirsiniz. TED‘deki diğer birçok içerik gibi size ve hayata bakış açınıza değer katacak bir çalışma. Keyifli seyirler.

Benim sürecim, ortak hafızamızın bir parçası olarak gördüğüm ikonik mekânları fotoğraflayarak başlıyor. Sabit bir gözlem yerinden fotoğraflıyorum ve hiç hareket etmiyorum. Zaman geçerken, insanlık ve ışığın uçup giden anlarını yakalıyorum. 15 saatten 30 saate kadar bir sürede, 1500’den fazla resim çekerek fotoğraflıyorum. Daha sonra gün ve gecenin en güzel anlarını seçiyorum.

Zamanı bir rehber gibi kullanarak, zamanla olan bilinçli yolculuğumuzu gözümde canlandırarak, bu en güzel anları, pürüzsüzce tek bir fotoğrafta harmanlıyorum. Sizi Tournelle Köprüsü’nden bir manzara için Paris’e götürebilirim ve size sabahın erken saatlerinde Seine Nehri’nde kürek çekenleri gösterebilirim. Aynı zamanda, size Notre Dame’ın gece vakti ışıltısını gösterebilirim. İkisinin arasında, size Işık Şehri’nin romantizmini gösterebilirim.

Facebook Yorumları
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

Belki Bu Gönderiler İlgini Çeker ?

error: içerik telif hakları ile korunmakta