2017’nin En İyi Ücretsiz Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleme Programları

by
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

Online olarak fotoğraf düzenlemek için 5 ücretsiz aracı sizler için listeledik. Hepsi tarayıcıda yer alan bu ücretsiz araçlar şaşırtıcı derecede güçlü olmasıyla dikkat çekiyor. Evet, karşılığında bazı reklamlara bakmanızı isteyeceklerdir fakat pro sürümlerini alarak bu reklamlardan kurtulmak mümkün. Ancak bu, Photoshop gibi yazılımların maliyetiyle karşılaştırıldığında gerçekten küçük bir fiyat. Uyarımızı baştan yapalım: Bu uygulamalardan hiçbiri gelişmiş veya Photoshop gibi zengin özelliklere sahip değil. Ancak ihtiyaçlarınıza bağlı olarak internet bağlantınız olduğunda ihtiyacınız olan tüm resim düzenleme araçlarını sağlayabilirler.

Fotoğrafları çevrimiçi düzenleyebileceğiniz, önde gelen beş ücretsiz aracı sizler için listeledik. Favorilerinizi listeden kaçırdıysak, lütfen aşağıdaki yorumlarda bunu bize bildirin. Keyifli okumalar…

01. Pixlr Editor

Pixlr Editörün arayüzü Photoshop’a çok benzer.

Gelişmiş, ücretsiz ve hızlı bir fotoğraf düzenleme aracı olan Pixlr Editor, fotoğraflarınızın hepsine web tarayıcınız üzerinden oldukça güçlü düzenlemeler yapmanıza olanak tanır. Dodge, yakma, lekeleme, kırmızı göz giderme ve benzeri pek çok benzer araca sahip olduğu için Photoshop’a aşina iseniz rahatlıkla kullanabileceksiniz. Fotoğraf düzenleme konusunda yeniyseniz programın video eğitimlerini izleyebilir ve kısa zamanda çok güzel fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

02. Polarr

Polarr, tarayıcınızda ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her platformda kullanılabilir.

2015 yılında piyasaya sürülen Polarr, yaratıcıları tarafından “herkes için tasarlanmış profesyonel bir fotoğraf editörü” olarak tanımlanır ve şaka yapmıyorlar. Bu aracı web tarayıcınız (iOS, Android, Chrome, Mac, Windows ve Linux) üzerinden kullanmanız mümkündür. Fırçalama aletleri, renk maskelemesi, objektif bulanıklığı, ayarlanabilir filtre gücü, eğri ve renk tonlama araçları ve daha pek çok şey gibi profesyonel özellikleri vardır. Üstelik profesyonel fotoğrafçılar için önemli bir format olan RAW fotoğraflarını da düzenleyebilirsiniz. Açıkçası çevrimiçi olmasına rağmen performansını çok iyi bulduk. Kısaca Polarr, ücretsiz bir uygulama için etkileyici derecede gelişmiş fotoğraf düzenleme yetenekleri sunuyor.

03. Sumo Paint

Sumo Paint ile hem çizim ve hem de resim düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz.

Sumo Paint, resim ve fotoğraf düzenleme araçlarının bir karışımını sağlayan gelişmiş bir yazılım platformudur. Standart resim düzenleme işleriniz için çok uygundur. Yüzen araç çubuğundan, seçim araçlarına, boya fırçalarına, şekil araçlarına, katmanlama araçlarına kadar erişebilmenizi sağlar. Ayrıca yıldız aracı ve şekil aletleri gibi diğer programlarda olmayan benzersiz özelliklere sahiptir. Sumo Paint’de, grafik ve illüstrasyonlarla çalışmanız durumunda daha fazla ilgi çekebileceğinize emin olabilirsiniz.

04. BeFunky

BeFunky süper hızlıdır ve kullanımı kolaydır.

Fotoğraf düzenleme, tasarım ve kolaj yapma araçları içeren bir başka çevrimiçi yazılım paketi olan BeFunky, çok basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Uygulama, ” şimdiye kadar yapılan en iyi çevrimiçi fotoğraf editörü ” olduğunu iddia ediyor. Ancak bize sorarsanız durum pek de öyle değil. Bu program aslında yaratıcı profesyonellerden ziyade tüketicilere yönelik bir yazılımdır. Ancak bir fotoğraf editörü için son derece iyi sonuçlar verir. İşlemlerde süper hızlıdır ve kolaydır. Arayüz gayet açıklayıcıdır ve yararlı pop-uplar vardır. Yine de daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız sizi yararlı ders kitaplarına yönlendirmektedir.

05. Fotor Online

Fotor Online, çeşitli temel fotoğraf düzenleme araçları sunar

Fotor Online, fotoğraf düzenleme, kolaj yapımı ve grafik tasarım için çeşitli araçlar sunan basit ama sağlam bir uygulamadır. Programın girişinde sizi ücretsiz sürümden pro sürüme yükseltmeye çalışan bir teaser karşılıyor. Ancak, lomo efektleri, bulanıklık efekti, web kamerası efektleri, fotoğraf çerçeveleri, çıkartmalar, metin, renk sıçraması, mozaik, eğim kaydırma araçları ve özel bir HDR özelliği de dahil olmak üzere kapsamlı bir filtre ve efekt yelpazesine ücretsiz sahip olabilirsiniz.

 

 

Google’ın 149 Dolar Değerindeki Fotoğrafçılık Aracı Artık Ücretsiz!

Facebook Yorumları
Like
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

Belki Bu Gönderiler İlgini Çeker ?

1 Comment
  1. […] Geçen yıl yazdığım içeriğe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  […]

Söze Katıl, Yorum Bırak

Konuyla ilgili görüşlerini bu alandan paylaşır mısın?.

error: içerik telif hakları ile korunmakta